6 قانون اساسي در طراحي لوگو

طراحي لوگو مسئله­ ي ساده­ اي به نظر مي­رسد اما اگر نگاهي جدي به اين موضوع داشته باشيم دريافت مي­كنيم مهم ترين عامل در شناخت برندهاي موفق و مشهور كه داراي هويت هستند لوگو مي­باشد. امروزه اطرافمان پر شده از لوگوهاي مختلف كه هر كسي استنباط خود را از محصولات و خدماتي كه به واسطه­ ي لوگو معرفي شده است ، بيان مي­كند و اولين برداشت مخاطب از لوگو ، درك و شناخت محصولات است. لوگوها در تصميم گيري و تغيير نگرش مشتريان نسبت به نوع خدمات شركت ها بسيار موثر هستند. اگر بخواهيم لوگويي جذاب و زيبا طراحي كنيم بايد نكاتي را رعايت كنيم. در ادامه مطلب به 6 قانون اساسي كه در طراحي لوگو جزء ضروريات است مي­پردازيم:

1- قبل از طراحي لوگو خلاقانه بينديشيد

لوگوها نقطه­ ي شروع و پايان يك برند در نگاه مخاطبان هستند در نتيجه تسخير ذهن­ ، قلب و نگاه بيننده ­ها مهم ترين تفاوت بين يك تجارت موفق و شكست خورده است. قبل از طراحي لوگو بايد زمان زيادي براي فكر كردن و طراحي صرف كرد. بايد توجه داشت كه هيچگاه اولين اتود يا طرح اوليه بهترين نخواهد بود.

طزاحي لوگو

2- در طراحي لوگو نام برند يا زمينه فعاليت شركت درج شود

در طراحي لوگوي حرفه­ اي با استفاده از المان­هاي مرتبط با نوع محصولات ، زمينه فعاليت شركت­ها را مشخص كنيد يا به طور مستقيم نام برند را در لوگو طراحي كنيد. به كارگيري اين تكنيك مهم باعث سرعت بخشيدن به شناخته شدن شركت­ يا ارگان­ها مي­شود. براي درك بهتر به تصاوير زير توجه كنيد.

طراحي لوگو

3- انعطاف پذيري در طراحي لوگو

در طراحي لوگو هر چقدر لوگوي ما ساده تر طراحي شود تجزيه و تحليلش براي مخاطب راحت تر است و بسيار سريع در ذهن­ها ثبت مي­شود. طراحي لوگو بايد به گونه اي باشد كه در طول زمان با تغييرات انجام شده ، هويت خود را ثابت نگه دارد و به روز و آپديت شود.

طراحي لوگو

4- استفاده از رنگ­هاي مناسب در طراحي لوگو

تئوري و هارموني رنگ­ها اندكي پيچيده مي­باشد اما طراحاني كه اصول طراحي لوگو را به خوبي درك مي­كنند مي­توانند از رنگ­ها به بهترين نحو براي جذاب كردن و تاثيرگذاري بيشتر لوگوها استفاده كنند. نكته­ي بسيار مهمي كه در استفاده از رنگ­ها وجود دارد اين است كه متناسب با هر نوع تجارتي هارموني رنگ­­هاي خاص همان  تجارت استفاده مي­شود. براي مثال در طراحي لوگو براي يك رستوران از هارموني رنگ­هاي قرمز ­- زرد – نارنجي استفاده مي­شود يا در طراحي لوگو براي شركت تجهيزات پزشكي از هارموني رنگ­هاي سبز – آبي – بنفش استفاده مي­شود.

طراحي لوگو

5- در نظر گرفتن تمامي زوايا در طراحي لوگو

در طراحي لوگو تمامي جنبه­ ها و زواياي مختلف را در نظر داشته باشيد زيرا ممكن است لوگوي طراحي شده بر روي پس زمينه سفيد بسيار زيبا و جذاب به نظر آيد اما بايد بدانيم لوگوي ما قرار است بر روي تمامي محصولات شركت قرار بگيرد كه ممكن است پس زمينه­هاي مختلفي داشته باشند. در نتيجه با كنترل تمامي زوايا ، يك لوگوي حرفه اي را طراحي كنيد.

طراحي لوگو

منبع : مائده ديزاين

نوشته شده توسط avina | ۲۳ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱:۳۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |